Hráči

Úspěšná hrací sezóna 2015/2016

179 cenných kovů pro trutnovské tenisty

Rovněž v soutěžích jednotlivců dosáhli hráči oddílu tenisu významných úspěchů. Dohromady za zimní i letní sezónu nasbírali 179 medailí, z toho 50 zlatých, 49 stříbrných a 80 bronzových.

K nejlepším hráčkám oddílu tenisu TJ LOKO patří již několik let mladší žákyně:

a dále též dorostenka Kristýna KVOCHOVÁ (13. v KŽ, 110. v CŽ, 97. v RCŽ a v ženách 27. v KŽ) s 18 medailemi, z toho 11 zlatými. K dalším úspěšným hráčkám rovněž patří mladší žákyně Aneta MARTINCOVÁ (30. v KŽ a 131. v RCŽ a ve starších žákyních 75. v KŽ) s 5 medailemi, Natálie NÝVLTOVÁ (37. v KŽ a ve starších žákyních 58. v KŽ) s 5 medailemi, Daniela HRUDÍKOVÁ (40. v KŽ a ve starších žákyních 61. v KŽ) se 7 medailemi a dorostenka Karolína FERKLOVÁ (71. v KŽ).

Mezi nejlepší hráče oddílu uplynulé sezóny se zařadili zejména:

Z dalších hráčů je třeba zmínit výkony mladších žáků Patrika ZHÁNĚLA, který získal 8 medailí, z toho 1 zlatou (33. v KŽ a 216. v RCŽ), Michala HAMPLA se 2 medailemi (76. v KŽ), Petra JAVŮRKA s 1 medailí (107. v KŽ), staršího žáka Richarda FERKLA se 3 medailemi, z toho 2 zlatými (48. v KŽ a v dorostu 46. v KŽ) a dorostence Filipa SYROVÁTKU s 1 medailí (47. KŽ).

Ve věkové kategorii dospělých se nejlépa umístila Petra NOVÁKOVÁ, rozená Hynková (8. místo KŽ a 92. CŽ), která vybojovala 5 medailí na turnajích kategorie „A“, „B“ a oblastních přeborech. Další oddílová hráčka Tereza ORLOWSKÁ je na 69. místě KŽ. Z mužů se nejlépe umístili Petr VYKOUKAL se 3 bronzovými (29. v KŽ) a Martin HRUDÍK s 1 bronzovou medailí z deblů (38. v KŽ).

Všem hráčům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v nadcházející hrací sezóně.

Přehled umístění hráčů – hráči, hráčky a získaných medailí – celkem, hráči do 18-ti let, hráčky do 18-ti let, dospělí.

Úspěchy hráčů TJ Lokomotiva Trutnov na turnajích v roce 2015

Hráči oddílu tenisu si velmi dobře počínali v soutěžích jednotlivců, kde dohromady nasbírali 161 medailí, z toho 54 zlatých, 42 stříbrných a 65 bronzových.

Nejúspěšnějším hráčem oddílu tenisu uplynulé sezony je mladší žák Tomáš Křepinský, který se v průběhu sezóny 27x umístil na stupních vítězů vrcholných soutěží jako jsou mistrovství ČR, turnaje nejvyšší kategorie A a B, oblastní přebory. Z toho desetkrát stál na stupni nejvyšším. K tomu přidal bronzovou medaili z Junior Davis Cupu, kterou vybojoval v barvách týmu východočeské oblasti a bronzovou medaili z mistrovství ČR družstev, kterou získal s I. ČLTK.

Skvělé výsledky ho posunuly ze 40. na 6. místo v celostátním žebříčku (CŽ), v krajském žebříčku (KŽ) mu patří druhá příčka. Nejlepším oddílovým hráčem je i ve věkové kategorii starších žáků a v dorostencích. Ve starších žácích figuruje na 14. místě redukovaného krajského žebříčku (RKŽ) a na 114. místě redukovaného celostátního žebříčku (RCŽ), v dorostencích se umístil na 74. místě RKŽ.

Zleva: Tomáš, jeho trenér Petr Vaníček a Petr Flösel.

Z mladších žáků je třeba zmínit výkony Martina Ferkla, který získal 16 medailí, z toho 7 zlatých (7. v RKŽ a 89. v RCŽ, ve starších žácích 64. v RKŽ), Olivera Lidického s 18 medailemi, z toho 6 zlatými (9. v RKŽ a 121. v RCŽ), dále Jakuba Martince (122. RKŽ), Petra Flössela (136. RKŽ) a Adama Fiebingera (159. RKŽ). Mezi staršími žáky se neztratili ani Richard Ferkl, který vybojoval dvě medaile (27. v RKŽ, v dorostencích 105. v RKŽ) a v dorostencích David Korbel (92. V RKŽ).

Zleva: Martin Ferkl a Oliver Lidický.

K nejlepším hráčkám oddílu patří mladší žákyně Simona Křepinská (1. v RKŽ a 24. v RCŽ) se 14 medailemi, z toho má 5 z turnajů kategorie B a oblastních přeborů s 6 zlatými. Úspěšná byla i Ester Köhlerová (3. v RKŽ a 53. v RCŽ, ve starších žákyních 38. v RKŽ) s 22 medailemi (6 zlatých) a výborné výsledky sbírala i debutantka Eliška Hrabalová (10. v RKŽ a 88. v RCŽ, ve starších žákyních 38. V RKŽ) s 27 medailemi, z toho vybojovala sedm zlatých. V dorostenkách prvním rokem hrající Kristýna Kvochová (13. v RKŽ a 141. v RCŽ) si přivezla z turnajů 14 medailí (7 zlatých).

Zleva: Ester Köhlerová, Eliška Hrabalová a Simona Křepinská.

K dalším úspěšným hráčkám patří Daniela Hrudílová (26. v RKŽ a 174. v RCŽ) s osmi medailemi, z toho má jednu zlatou, Natálie Nývltová (32. v RKŽ a 243. v RCŽ) se třemi medailemi a Aneta Martincová (40. v RKŽ a 316. v RCŽ) s jednou stříbrnou medailí.

Zleva: Karolína Ferklová, Eliška Hrabalová a Aneta Martincová, vpředu stojí Klárka Melicharová.

Úspěchy hráčů LOKO Trutnov na turnajích v roce 2014

Z minitenistů v sezóně se v turnajích výborně umísťoval Ondřej Martinec.

Z členů Babytenisovéhon týmu se nejvíce dařilo Adamu Sedláčkovi a Elišce Hrabalové, kteří v uplynulé sezóně dosáhli i několika individuálních úspěchů. Adam si zahrál finále dvouhry na turnajích v Letovicích a Pardubicích, Eliška triumfovala na turnaji v Hradci Králové a na domácím turnaji si zahrála finále. Aneta Martincová si zahrála finále na turnaji v Semilech.

Hráči týmu mladších žáků dosáhli i výborných osobních úspěchů. Tomáš Křepinský vyhrál turnaje v Poděbradech a Turnově, k nimž přidal i tři tituly ve čtyřhře. Dobrých výsledků dosáhl i Richard Ferkl, který zvítězil v Turnově a obsadil třetí místo na turnaji kategorie B v Liberci. Spolu s Tomášem Křepinským si zahráli finále v Jablonci nad Nisou. Na krajském žebříčku obsadil šesté místo a celostátně skončil na 159. Další členové tohoto týmu Martin Ferkl (39. kž) a Oliver Lidický (51. kž) společně zvítězili na turnaji v Trutnově.

Zprava Richard Ferkl a Tomáš Křepinský, kteří skončili třetí ve čtyřhře v Jablonci nad Nisou.

Poprvé v historii měl tenisový oddíl Loko Trutnov své želízko v ohni na Junior Davis Cupu, kde se střetávají oblastní tenisové svazy mladšího žactva. Turnaje, který se hraje jako takové neoficiální mistrovství České republiky, se v Pelhřimově zúčastnil Tomáš Křepinský. Východočeskému výběru pomohl k zisku bronzových medailí.

Výběr Východočeské oblasti tenisového svaz - zleva: kapitán týmu Jan Čapoun, Tomáš Křepinský, Vojtěch Veigert a Šimon Novotný.

Nejúspěšnější mladší žákyní byla Simona Křepinská, která vyhrála turnaje v Uherském Brodě, Novém Bydžově a Trutnově. Na dalších čtyřech turnajích si zahrála finále. Zvítězila rovněž na dalších čtyřech turnajích ve čtyřhře. Na krajském žebříčku obsadila 12. místo. Ve svém ročníku ji však patří první místo. Její spoluhráčka Ester Köhlerová si zahrála dvě finálová utkání na turnajích v Trutnově. Společně pak trutnovské dívky vyhrály domácí turnaj ve čtyřhře. S Danielou Hrudíkovou bojovala ve finále turnaje v Hradci Králové. Na krajském žebříčku obsadila 23. místo.

Simona Křepinská (vlevo), vítězka dvouhry v Uherském Brodě.

Výrazného úspěchu dosáhla Simona Křepinská, která na turnaji pořádaném tenisových oddílem Orel jednota Praha-Balkán vybojovala zlatou medaili v singlu a stříbro brala v deblu.

Simona Křepinská na snímku zcela vpravo.

Z dalších individuálních úspěchů se sluší vyzdvihnout především výsledky Kristýny Kvochové, která obsadila třetí pozici v krajském žebříčku. Na celostátním jí patří 38. místo. Ovládla turnaj kategorie B v Říčanech a bojovala v semifinále MČR ve Frýdlantu nad Ostravicí ve čtyřhře.

Úspěšný konec roku 2014 pro naše tenisové naděje

V deblu dosáhla na triumf Kristýna Kvochová na předvánočním turnaji v Pardubicích. Výrazného úspěchu dosáhla mezi dorostenkami na turnaji Oáza Říčany cup, kde vybojovala rovněž dvě cenná prvenství.

Velké vánoční dárky si nadělili babytenisté Adam Sedláček a Martin Fiala. Prvně jmenovaný zvítězil na turnaji na umělé trávě v Letohradě. Oba hráči postoupili po suverenních výkonech ve čtvrtfinále a semifinále do finálových zápasů. Adam Sedláček v něm po dramatické koncovce v tiebreaku porazil Benedikta Schleisse 4:3.

Martin Fiala obsadil stříbrnou pozici v Hlinsku, když podlehl po velkém boji Josefu Havlíkovi 4:6.

Tomáš Křepinský slavil vítězství na singlovém turnaji v Mladé Boleslavi, odkud si jeho sestra Simona přivezla první místo ze čtyřhry.Simona (na snímku vlevo) triumfovala ve dvouhře i ve čtyřhře na dvorcích v Jablonci nad Nisou v předvánočním turnaji.

Tomáš Křepinský (na snímku vlevo) vyhrál společně s Ondřejem Kratochvílem ze Sparty Praha čtyřhru starších žáků v Hrádku nad Nisou.

V průběhu vánočních prázdnin vybojovali mladí trutnovští tenisté a tenistky řadu cenných medailí.

Svého dosud největšího úspěchu dosáhl v kategorii mladších žáků Martin Ferkl, když dokázal zvítězit na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje.

K individuálnímu úspěchu přidal ještě vítězství ve čtyřhře s oddílovým spoluhráčem Oliverem Lidickým.

Výborně si vedl na halovém turnaji mladších žáků na dvorcích TK Konstruktiva Praha Tomáš Křepinský. V TKK Zimní poháru 2015 podlehl až ve finálovém duelu s Matthew Williem (Donaldem z TK Sparta Praha) 1:6, 2:6, a tak na tomto ceněném turnaji kategorie B skvělé druhé místo.

Medailová umístění završila na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje, pořádaném na domácích dvorcích TJ Loko Trutnov, mladší žákyně Ester Köhlerová. Nejprve zdolala v těžkém utkání Emmu Roháčovou (Tennis club Dvůr Králové) 4:6, 6:2, 6:1, v semifinále však nestačila na Veroniku Jedličkovou (Tenis Centrum DTJ HK), které hladce podlehla 0:6, 0:6 a obsadila tak bronzovou příčku.

První tenisový úspěch v kategorii mladších žákyň zaznamenala Eliška Hrabalová, která na dvorcích 1. Východočeské Tenisové obsadila bronzovou příčku.