Hráči

Indivudální výsledky hráček a hráčů našeho oddílu právě probíhající sezony se dozvíte kliknutím na konkrétní jméno v pravém sloupci.

 

Úspěšná sezóna trutnovských tenistů 2017/2018

Trutnovští tenisté a tenistky dosáhli v právě uplynulé sezóně 2017/2018 výborných výsledků na individuálních turnajích pořádaných ČTS.

Náš oddíl měl hned několik želízek v ohni a nejkvalitnějších výsledků v sezóně 2017/2018 dosáhl v kategorii mladšího žactva Martin Fiala, ročník 2006. Na mistrovství ČR, které se konalo ve dnech od 03. – 08. 07. v Liberci, se Martin probojoval ve dvouhře i čtyřhře mezi osm nejlepších, což považujeme za v skutku mimořádný výkon a patří mu za to velká gratulace. Ve čtyřhře tím navíc zopakoval své umístění z halového mistrovství ČR, kde nastoupil i k zápasu prvního kola dvouhry, ale los mu určil prvního nasazeného hráče a zároveň i pozdějšího vítěze Petra Brunclíka z TK Sparty Praha, na kterého však bohužel nestačil a podlehl mu ve dvou sadách. Rádi bychom vyjmenovali několik dalších výborných výsledků, kterých dosáhl na individuálních turnajích v kategorii ml. žactva v sezóně 2017/2018: turnaje kategorie A- osmifinále ve dvouhře při halovém turnaji ve Frýdku Místku, osmifinále v Liberci, osmifinále znovu ve Frýdku Místku a k tomu čtvrtfinále čtyřhry, osmifinále ve dvouhře při turnaji v Přerově a finále ve čtyřhře, další tři osmifinálové účasti na Hamru, v Příbrami a Mělníku, z toho další dvě účasti ve čtvrtfinále čtyřhry. Martinovy výsledky na turnajích kategorie B: semifinálová účast na halovém turnaji v Liberci ve dvouhře a finálová ve čtyřhře, I. ČLTK Praha- semifinále ve dvouhře, Tenis- Centrum DTJ Hradec Králové- čtvrtfinále ve dvouhře a semifinále ve čtyřhře, TK Horní Měcholupy- čtvrtfinále ve dvouhře a ve čtyřhře, LTC Hradec Králové- vítězství ve dvouhře a čtyřhře, Lokomotiva Praha- semifinále dvouhry a čtyřhry. Martin dosáhl výborných výsledků na halových a venkovních východočeských oblastních přeborech. V hale se probojoval do finále dvouhry a zvítězil ve čtyřhře a na venkovních dvorcích výsledek zopakoval. Kromě toho zvítězil na turnajích kategorie C v Řevnicích (dvouhra a čtyřhra) a stejný výsledek zopakoval v Mladé Boleslavi. Vedle své hlavní kategorie mladšího žactva Martin nastupoval i v kategorii žactva staršího. V krátkosti bych rád uvedl několik zajímavých výsledků: na východočeských halových oblastních přeborech se probojoval do semifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry, stejný výsledek zopakoval i na přeborech hraných na venkovních dvorcích, ve dvouhře a čtyřhře zvítězil na turnajích kategorie C ve Dvoře Králové, České Skalici, na LTC a Tesle v Pardubicích, z Bohnic dovezl zlato ze dvouhry.

Dalším hráčem, lépe řečeno hráčkou, která nám po celou letošní sezónu dělala radost, je Eliška Hrabalová, ročník 2005. Eliška hrála ve dvou věkových kategoriích, v kategorii starší žactva a dorostenek. Rád bych uvedl několik zajímavých výsledků z právě uplynulé sezóny: Tenis- Centrum DTJ HK (B)- osmifinále dvouhry, východočeské halové přebory st. žákyň v Trutnově- čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry, 1. Vestecká sportovní (B)- osmifinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TK Most (A)- osmifinále dvouhry, TO Sprint (B)- čtvrtfinále dvouhry, TK Roudnice n. L. (B)- čtvrtfinále dvouhry a finále čtyřhry, východočeský oblastní přebor- semifinále dvouhry a finále čtyřhry, TC Chrudim (B)- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TK Pelhřimov (B)- semifinále čtyřhry, Lokomotiva Trutnov (B)- čtvrtfinále dvouhry a finále čtyřhry, Tenis Cibulka (B)- semifinále dvouhry, TK Most (A)- osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry, TK Říčany (B)- čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry, TC Chrudim (A)- osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. Výsledky dosažené v kategorii dorostenek: Tenis Centrum DTJ HK (C)- semifinále dvouhry a finále čtyřhry, východočeský oblastní přebor- čtvrtfinále dvouhry, TK Říčany (C)- finále dvouhry a čtyřhry, Slavoj Žíželice (B)- čtvrtfinále dvouhry, LTC Vysoké Mýto (C)- semifinále dvouhry. Jménem našeho oddílu gratulujeme za všechny dosažené výsledky.

Hráčem, který si bezesporu zaslouží naši pozornost, je dnes již pravidelně Tomáš Křepinský, ročník 2003. Tomáš měl letos poměrně těžkou úlohu, poněvadž opustil věkovou kategorii st. žactva a přešel do kategorie dorostu, kde pravidelně nastupuje proti hráčům až o tři roky starším. Přesto se s tím statečně popral a zde uvádíme několik zajímavých výsledků: TJ Sokol Vysočany (C)- finále dvouhry, 1. Vestecká sportovní (C)- semifinále dvouhry, TJ Sokol Vysočany (C)- turnajové vítězství ve dvouhře, TK Pelhřimov (C)- semifinále dvouhry a čtyřhry, Bohnice (C)- semifinále dvouhry, LTC Kolín (C)- turnajové vítězství ve dvouhře, TK Benešov (C)- vítězství ve dvouhře a čtyřhře. Tomáš si vyzkoušel i kategorii dospělých, přičemž dokázal zvítězit na turnaji v Jaroměři (C). K dosaženým výsledkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do budoucna.

Výborných výsledků v právě uplynulé sezóně dosáhla Simona Křepinská, ročník 2004. Simona střídala kategorii staršího žactva s kategorií dorostenek, do které v následujícím období přechází. Zde uvádíme výčet největších úspěchů právě skončeného ročníku v kategorii starších žákyň: Tenis- Centrum DTJ HK (B)- čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry, východočeský halový oblastní přebor, jehož pořadatelem byl náš tenisový oddíl TJ Lokomotiva Trutnov- finálová účast ve dvouhře a vítězství ve čtyřhře, 1. Vestecká sportovní (B)- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TO Sprint Dynamis (B)- semifinále dvouhry, východočeský oblastní přebor na venkovních dvorcích- čtvrtfinále ve dvouhře a vítězství ve čtyřhře, TK Pelhřimov (B)- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TK Sparta Praha (A)- osmifinále ve dvouhře a čtvrtfinále ve čtyřhře, Lokomotiva Trutnov (B)- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TK Most (A)- čtvrtfinále čtyřhry. Simča se také probojovala na halové mistrovství ČR, kde sice podlehla v prvním kole dvouhry i čtyřhry, ale už samotná účast byla velkým úspěchem. Výborné výsledky zaznamenala i v kategorii dorostenek, zde uvádíme několik z nich: TJ Sokol Vysočany (C)- finálová účast ve dvouhře a vítězství ve čtyřhře, TK Konstruktiva (C)- semifinále dvouhry, TK Pelhřimov (C)- semifinále dvouhry, TC Dvůr Králové (C)- vítězství v dvouhře a čtyřhře, SK Aritma Praha (C)- vítězství ve čtyřhře, Tempo Praha (C)- finále ve čtyřhře, TK Benešov (C)- finále ve dvouhře a vítězství ve čtyřhře. Gratulujeme.

Jedním z dalších hráčů, na které v budoucnu spoléháme, je Adam Sedláček, ročník 2006. Adam hrál v letošní sezóně turnaje mladšího a staršího žactva. Zde je přehled nejzajímavějších výsledků: východočeský halový oblastní přebor- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, Tenis- Centrum DTJ HK (C)- semifinále dvouhry a vítězství ve čtyřhře, TK Choceň (C)- semifinále dvouhry a vítězství ve čtyřhře, Tenis- Centrum DTJ HK (C)- čtvrtfinále dvouhry a vítězství ve čtyřhře, východočeský oblastní přebor na venkovních dvorcích- semifinále dvouhry a čtyřhry. V kategorii staršího žactva dosáhl těchto výsledků: Lokomotiva Trutnov (C)- čtvrtfinále dvouhry a vítězství ve čtyřhře, Tenis- Centrum DTJ HK (C)- 2 krát ve čtvrtfinále dvouhry a 1 krát v semifinále čtyřhry, Tesla Pardubice (C)- semifinále dvouhry a čtyřhry.

Výborných výsledků dosáhl Miroslav Podrábský, ročník 2007. Míra v našem oddílu hostuje již druhým rokem. V kategorii mladšího žactva zaznamenal následující úspěchy ve dvouhře: tři turnajová vítězství na turnajích kategorie C- Lokomotiva Trutnov, Tenis- Centrum DTJ HK a Česká Skalice, jedna finálová účast- Tenis- Centrum DTJ HK, čtyři semifinálové- Lokomotiva Trutnov, Tenis- Centrum DTJ HK, TC Dvůr Králové a Bižuterie Jablonec a kromě toho ještě dvě čtvrtfinálové účasti. Na oblastním přeboru východočeského kraje byl mezi nejlepšími šestnácti ve dvouhře. Ve čtyřhře Míra vybojoval tři turnajová vítězství, jedno finále a jedno semifinále.

Další výsledky trutnovských hráčů bych rád uvedl v krátkém společném přehledu. Aneta Martincová, ročník 2005. V kategorii starších žákyň dosáhla těchto výsledků: meziokresní halový přebor královéhradeckého kraje- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, Sportovní centrum Linhart (C)- vítězství ve čtyřhře, Tenis Cibulka (C)- čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, TC Hořice (C)- vítězství ve dvouhře a čtyřhře, TO SK Žamberk (C)- semifinále dvouhry, TK Dynamo HK (C)- semifinále dvouhry a finále čtyřhry. Aneta odehrála několik turnajů i v kategorii dorostenek, přičemž na dvou z nich, v Červeném Kostelci a České Skalici, se probojovala do čtvrtfinále dvouhry. Natálie Nývltová, ročník 2004, startovala převážně na turnajích kategorie C starších žákyň. V Bohnicích vybojovala dvojnásobnou účast v semifinále dvouhry a finále čtyřhry, v Říčanech čtvrtfinále dvouhry, v Řevnicích semifinále dvouhry a finále čtyřhry, Tempo Praha, Tenis- Centrum DTJ HK a Žamberk čtvrtfinále dvouhry, východočeský oblastní přebor- osmifinále ve dvouhře, TK Ústí n. Orlicí- finále dvouhry. Na turnaji dorostenek kategorie C v Červeném Kostelci se Natálka probojovala mezi osm nejlepších. Ester Köhlerová, ročník 2004. Ester hrála převážně kategorii starších žákyň, přičemž se ve sportovním centru Linhart probojovala do čtvrtfinále dvouhry a společně s Anetou Martincovou zvítězily ve čtyřhře. Na dalším turnaji pořádaném tenisovým oddílem Tenis Cibulka se probojovala do čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry. Šimon Zháněl, ročník 2007, zaznamenal na turnajích kategorie C mladšího žactva tři finálové účasti a jedno vítězství ve dvouhře, Petr Javůrek, ročník 2006, vybojoval ve stejné kategorii dvě finálové, jednu semifinálovou a tři čtvrtfinálové účasti ve dvouhře, ve čtyřhře pak jedno turnajové vítězství, tři finálové účasti, jedno semifinále a dvě čtvrtfinále, Patrik Zháněl, ročník 2005, uhrál na turnajích kategorie C staršího žactva dvě čtvrtfinále ve dvouhře a jedno semifinále ve čtyřhře, Matyáš Soumar, ročník 2006, měl čtyři čtvrtfinálové účasti na turnajích kategorie C staršího žactva ve dvouhře, ve čtyřhře potom jedno turnajové vítězství a tři finálové účasti, v kategorii mladšího žactva se probojoval do jednoho semifinále ve dvouhře a čtvrtfinále ve čtyřhře, Prášek Luca, ročník 2008, vybojoval dvě čtvrtfinálové a čtyři osmifinálové účasti ve dvouhře na turnajích kategorie C mladšího žactva a dvě semifinálové účasti ve čtyřhře, z toho jedné dosáhli společně s bratrem Nellem, ročníkem 2007, Filip Syrovátka, ročník 2001, vybojoval v kategorii mužů jednu semifinálovou účast ve dvouhře a jednu čtvrtfinálovou ve čtyřhře na turnaji kategorie C.

Velkou radost máme i z výsledků našeho baby tenisty, Tadeáše Klacka, ročník 2009, který se probojoval do finále dvouhry ve Dvoře Královém, Hořicích, Semilech a Žíželicích, semifinálovou účast pak vybojoval v Kvasinách a znovu ve Dvoře Královém.

S výsledky našich hráček a hráčů dosažených v uplynulé sezóně 2017/2018 jsme spokojeni a všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů do budoucna.

Úspěšná tenisová sezóna 2016-2017

152 medailí pro naše malé tenisty

Letošní tenisová sezóna byla výborná a naši hráči se mohou pochlubit, že během zimní a letní části nashromáždili 31 zlatých, 46 stříbrných a 75 bronzových medailí.

Nejlepších výsledků letos dosáhli v kategorii mladších žáků Eliška Hrabalová a Martin Fiala, v kategorii starších žáků sourozenci Simona a Tomáš Křepinští – všichni se nominovali na Mistrovství ČR a shodně se probojovali do druhého kola, což je pro náš malý tenisový oddíl velký úspěche. Tito 4 tenisté se utkávají s nejlepšími hráči v kraji a v republice na turnajích kategorie B či dokonce kategorie A.

Eliška Hrabalová jako ml. žákyně se na krajském žebříčku umístila na 8. místě a v celorepublikovém ji patří 43. místo. V průběhu sezóny vybojovala na turnajích 5x 1. místo, 3x 2. místo a 10x 3. místo, přičemž většinu turnajů již odehrála za st. žákyně. Martin Fiala jako ml. žák je v KŽ na 3. místě a CŽ na 49. místě v sezóně vybojoval 3x 1. místo, 9x 2. místo a 1x 3. místo. Simona Křepinská jako st. žákyně je v KŽ na 5. místě a v CŽ na 58. místě a umístila se na turnajích 2x na 1. místě, 1x na 2. místě a 5x na 3. místě. Tomáš Křepinský ve st. žácích je v KŽ na 2. místě a v CŽ na 26. místě a na turnajích si vybojoval 2x 1. místo, 4x 2. místo a 5x 3. místo.

Velice úspěšní byli ale i další naši tenisté, kteří se účastní převážně turnajů kategorie C.

Mladší žáci

V ml. žákyních ale i ve st. žákyních se dařilo Anetě Martincové, která vybojovala 3x 1. místo, 3x 2. místo a 7x 3. místo. V této kategorii se povedlo Klárce Melicharové umístit 1x na 2. místě a 2x na 3. místě. Mezi ml. žáky se velice dařilo Adamovi Sedláčkovi, který posbíral 7x 1. místo, 2x 2. místo a 10x 3. místo. Výborných výsledků také dosahovali bratři Patrik a Šimon Zhánělovi. Patrik si vybojoval na turnajích 2x 1. místo, 7x 2. místo a 7x 3. místo a mladší Šimon mu byl těsně v patách se 3x 1. místem, 3x 2. místem a 4x 3. místem. Petrovi Javůrkovi se povedlo umístit 1x na 2. místě a 3x na 3. místě. Michal Hampl si vybojoval 1x 1. místo a 1x 3. místo.

Starší žáci

Výborných výsledků dosáhla v kat. st. žákyň Ester Kohlerová, která obsadila 6x 2. místo a 3x 3. místo. V této kategorii se dařilo také Natálce Nývltové, která si přivezla z turnajů 6x 3. místo. Daniela Hrudíková se umístila 3x na 3. místě. Mezi kluky si ve st. žácích Oliver Lidický vybojoval 3x 3. místo.

Dorost a Dospělí

Naše nejlepší dorostenka Kristýna Kvochová se zúčastňovala již i turnajů pro dospělé a povedlo se ji vybojovat 3x 1. místo, 4x 2. místo a 4x 3. místo. Ostatní trutnovští hráči se v sezóně účastnili především týmových soutěží.

Úspěšná hrací sezóna 2015/2016

179 cenných kovů pro trutnovské tenisty

Rovněž v soutěžích jednotlivců dosáhli hráči oddílu tenisu významných úspěchů. Dohromady za zimní i letní sezónu nasbírali 179 medailí, z toho 50 zlatých, 49 stříbrných a 80 bronzových.

K nejlepším hráčkám oddílu tenisu TJ LOKO patří již několik let mladší žákyně:

  • Simona KŘEPINSKÁ, vítězka zimního i letního oblastního přeboru, s 18 medailemi, z toho 13 z turnajů kategorie „B“ a oblastních přeborů, po uplynulé sezóně jí patří na 1. místo v krajském žebříčku (KŽ) a 22. v celostátním žebříčku (CŽ), ve starších žákyních je 12. v KŽ a v dorostu 52. v KŽ
  • Eliška HRABALOVÁ (10. v KŽ a 39. v redukovaném celostátním žebříčku (RCŽ), ve starších žákyních 23. v KŽ) s 20 medailemi, z toho 1 bronz z turnaje kategorie „B“
  • Ester KÖHLEROVÁ (15. v KŽ a 53. v KŽ, ve starších žákyních 36. v KŽ a dorostu 76. V KŽ) s 14 medailemi, z toho 3 z oblastních přeborů

a dále též dorostenka Kristýna KVOCHOVÁ (13. v KŽ, 110. v CŽ, 97. v RCŽ a v ženách 27. v KŽ) s 18 medailemi, z toho 11 zlatými. K dalším úspěšným hráčkám rovněž patří mladší žákyně Aneta MARTINCOVÁ (30. v KŽ a 131. v RCŽ a ve starších žákyních 75. v KŽ) s 5 medailemi, Natálie NÝVLTOVÁ (37. v KŽ a ve starších žákyních 58. v KŽ) s 5 medailemi, Daniela HRUDÍKOVÁ (40. v KŽ a ve starších žákyních 61. v KŽ) se 7 medailemi a dorostenka Karolína FERKLOVÁ (71. v KŽ).

Mezi nejlepší hráče oddílu uplynulé sezóny se zařadili zejména:

  • Tomáš KŘEPINSKÝ, který se v průběhu sezóny 10x umístil na stupních vítězů, z toho 6 krát na turnajích kategorie „B“ a oblastních přeborech (3. v KŽ, 17. v RCŽ a 41. v CŽ, v dorostu je na 69. KŽ)
  • Martin FIALA byl nejúspěšnějším co do počtu získaných cenných kovů. Celkem získal 25 medailí, z toho 14 nejcennějších. Po první sezóně v mladších žácích figuruje na 10. místě KŽ (51. v RCŽ a 121. v CŽ, ve starších žácích zaujímá 70. místo KŽ)
  • Adam SEDLÁČEK získal 19 medailí, z toho 4 zlaté (25. v KŽ a 151. v CŽ, ve starších žácích mu patří 74. místo KŽ)
  • Oliver LIDICKÝ s 8 medailemi, z toho 1 zlatá (31. v KŽ, ve starších žácích mu patří 41. místo KŽ)
  • Martin FERKL se 3 medailemi, z toho 2 zlaté (41. v KŽ, ve starších žácích mu patří 37. místo KŽ a v dorostu 125. místo KŽ)

Z dalších hráčů je třeba zmínit výkony mladších žáků Patrika ZHÁNĚLA, který získal 8 medailí, z toho 1 zlatou (33. v KŽ a 216. v RCŽ), Michala HAMPLA se 2 medailemi (76. v KŽ), Petra JAVŮRKA s 1 medailí (107. v KŽ), staršího žáka Richarda FERKLA se 3 medailemi, z toho 2 zlatými (48. v KŽ a v dorostu 46. v KŽ) a dorostence Filipa SYROVÁTKU s 1 medailí (47. KŽ).

Ve věkové kategorii dospělých se nejlépa umístila Petra NOVÁKOVÁ, rozená Hynková (8. místo KŽ a 92. CŽ), která vybojovala 5 medailí na turnajích kategorie „A“, „B“ a oblastních přeborech. Další oddílová hráčka Tereza ORLOWSKÁ je na 69. místě KŽ. Z mužů se nejlépe umístili Petr VYKOUKAL se 3 bronzovými (29. v KŽ) a Martin HRUDÍK s 1 bronzovou medailí z deblů (38. v KŽ).

Všem hráčům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v nadcházející hrací sezóně.

Přehled umístění hráčů – hráči, hráčky a získaných medailí – celkem, hráči do 18-ti let, hráčky do 18-ti let, dospělí.

Úspěchy hráčů TJ Lokomotiva Trutnov na turnajích v roce 2015

Hráči oddílu tenisu si velmi dobře počínali v soutěžích jednotlivců, kde dohromady nasbírali 161 medailí, z toho 54 zlatých, 42 stříbrných a 65 bronzových.

Nejúspěšnějším hráčem oddílu tenisu uplynulé sezony je mladší žák Tomáš Křepinský, který se v průběhu sezóny 27x umístil na stupních vítězů vrcholných soutěží jako jsou mistrovství ČR, turnaje nejvyšší kategorie A a B, oblastní přebory. Z toho desetkrát stál na stupni nejvyšším. K tomu přidal bronzovou medaili z Junior Davis Cupu, kterou vybojoval v barvách týmu východočeské oblasti a bronzovou medaili z mistrovství ČR družstev, kterou získal s I. ČLTK.

Skvělé výsledky ho posunuly ze 40. na 6. místo v celostátním žebříčku (CŽ), v krajském žebříčku (KŽ) mu patří druhá příčka. Nejlepším oddílovým hráčem je i ve věkové kategorii starších žáků a v dorostencích. Ve starších žácích figuruje na 14. místě redukovaného krajského žebříčku (RKŽ) a na 114. místě redukovaného celostátního žebříčku (RCŽ), v dorostencích se umístil na 74. místě RKŽ.


Zleva: Tomáš, jeho trenér Petr Vaníček a Petr Flösel.

Z mladších žáků je třeba zmínit výkony Martina Ferkla, který získal 16 medailí, z toho 7 zlatých (7. v RKŽ a 89. v RCŽ, ve starších žácích 64. v RKŽ), Olivera Lidického s 18 medailemi, z toho 6 zlatými (9. v RKŽ a 121. v RCŽ), dále Jakuba Martince (122. RKŽ), Petra Flössela (136. RKŽ) a Adama Fiebingera (159. RKŽ). Mezi staršími žáky se neztratili ani Richard Ferkl, který vybojoval dvě medaile (27. v RKŽ, v dorostencích 105. v RKŽ) a v dorostencích David Korbel (92. V RKŽ).


Zleva: Martin Ferkl a Oliver Lidický.

K nejlepším hráčkám oddílu patří mladší žákyně Simona Křepinská (1. v RKŽ a 24. v RCŽ) se 14 medailemi, z toho má 5 z turnajů kategorie B a oblastních přeborů s 6 zlatými. Úspěšná byla i Ester Köhlerová (3. v RKŽ a 53. v RCŽ, ve starších žákyních 38. v RKŽ) s 22 medailemi (6 zlatých) a výborné výsledky sbírala i debutantka Eliška Hrabalová (10. v RKŽ a 88. v RCŽ, ve starších žákyních 38. V RKŽ) s 27 medailemi, z toho vybojovala sedm zlatých. V dorostenkách prvním rokem hrající Kristýna Kvochová (13. v RKŽ a 141. v RCŽ) si přivezla z turnajů 14 medailí (7 zlatých).


Zleva: Ester Köhlerová, Eliška Hrabalová a Simona Křepinská.

K dalším úspěšným hráčkám patří Daniela Hrudílová (26. v RKŽ a 174. v RCŽ) s osmi medailemi, z toho má jednu zlatou, Natálie Nývltová (32. v RKŽ a 243. v RCŽ) se třemi medailemi a Aneta Martincová (40. v RKŽ a 316. v RCŽ) s jednou stříbrnou medailí.


Zleva: Karolína Ferklová, Eliška Hrabalová a Aneta Martincová, vpředu stojí Klárka Melicharová.

Úspěchy hráčů LOKO Trutnov na turnajích v roce 2014

Z minitenistů v sezóně se v turnajích výborně umísťoval Ondřej Martinec.

Z členů Babytenisovéhon týmu se nejvíce dařilo Adamu Sedláčkovi a Elišce Hrabalové, kteří v uplynulé sezóně dosáhli i několika individuálních úspěchů. Adam si zahrál finále dvouhry na turnajích v Letovicích a Pardubicích, Eliška triumfovala na turnaji v Hradci Králové a na domácím turnaji si zahrála finále. Aneta Martincová si zahrála finále na turnaji v Semilech.

Hráči týmu mladších žáků dosáhli i výborných osobních úspěchů. Tomáš Křepinský vyhrál turnaje v Poděbradech a Turnově, k nimž přidal i tři tituly ve čtyřhře. Dobrých výsledků dosáhl i Richard Ferkl, který zvítězil v Turnově a obsadil třetí místo na turnaji kategorie B v Liberci. Spolu s Tomášem Křepinským si zahráli finále v Jablonci nad Nisou. Na krajském žebříčku obsadil šesté místo a celostátně skončil na 159. Další členové tohoto týmu Martin Ferkl (39. kž) a Oliver Lidický (51. kž) společně zvítězili na turnaji v Trutnově.


Zprava Richard Ferkl a Tomáš Křepinský, kteří skončili třetí ve čtyřhře v Jablonci nad Nisou.

Poprvé v historii měl tenisový oddíl Loko Trutnov své želízko v ohni na Junior Davis Cupu, kde se střetávají oblastní tenisové svazy mladšího žactva. Turnaje, který se hraje jako takové neoficiální mistrovství České republiky, se v Pelhřimově zúčastnil Tomáš Křepinský. Východočeskému výběru pomohl k zisku bronzových medailí.


Výběr Východočeské oblasti tenisového svaz - zleva: kapitán týmu Jan Čapoun, Tomáš Křepinský, Vojtěch Veigert a Šimon Novotný.

Nejúspěšnější mladší žákyní byla Simona Křepinská, která vyhrála turnaje v Uherském Brodě, Novém Bydžově a Trutnově. Na dalších čtyřech turnajích si zahrála finále. Zvítězila rovněž na dalších čtyřech turnajích ve čtyřhře. Na krajském žebříčku obsadila 12. místo. Ve svém ročníku ji však patří první místo. Její spoluhráčka Ester Köhlerová si zahrála dvě finálová utkání na turnajích v Trutnově. Společně pak trutnovské dívky vyhrály domácí turnaj ve čtyřhře. S Danielou Hrudíkovou bojovala ve finále turnaje v Hradci Králové. Na krajském žebříčku obsadila 23. místo.


Simona Křepinská (vlevo), vítězka dvouhry v Uherském Brodě.

Výrazného úspěchu dosáhla Simona Křepinská, která na turnaji pořádaném tenisových oddílem Orel jednota Praha-Balkán vybojovala zlatou medaili v singlu a stříbro brala v deblu.


Simona Křepinská na snímku zcela vpravo.

Z dalších individuálních úspěchů se sluší vyzdvihnout především výsledky Kristýny Kvochové, která obsadila třetí pozici v krajském žebříčku. Na celostátním jí patří 38. místo. Ovládla turnaj kategorie B v Říčanech a bojovala v semifinále MČR ve Frýdlantu nad Ostravicí ve čtyřhře.

Úspěšný konec roku 2014 pro naše tenisové naděje

V deblu dosáhla na triumf Kristýna Kvochová na předvánočním turnaji v Pardubicích. Výrazného úspěchu dosáhla mezi dorostenkami na turnaji Oáza Říčany cup, kde vybojovala rovněž dvě cenná prvenství.


Velké vánoční dárky si nadělili babytenisté Adam Sedláček a Martin Fiala. Prvně jmenovaný zvítězil na turnaji na umělé trávě v Letohradě. Oba hráči postoupili po suverenních výkonech ve čtvrtfinále a semifinále do finálových zápasů. Adam Sedláček v něm po dramatické koncovce v tiebreaku porazil Benedikta Schleisse 4:3.


Martin Fiala obsadil stříbrnou pozici v Hlinsku, když podlehl po velkém boji Josefu Havlíkovi 4:6.


Tomáš Křepinský slavil vítězství na singlovém turnaji v Mladé Boleslavi, odkud si jeho sestra Simona přivezla první místo ze čtyřhry.Simona (na snímku vlevo) triumfovala ve dvouhře i ve čtyřhře na dvorcích v Jablonci nad Nisou v předvánočním turnaji.


Tomáš Křepinský (na snímku vlevo) vyhrál společně s Ondřejem Kratochvílem ze Sparty Praha čtyřhru starších žáků v Hrádku nad Nisou.


V průběhu vánočních prázdnin vybojovali mladí trutnovští tenisté a tenistky řadu cenných medailí.

Svého dosud největšího úspěchu dosáhl v kategorii mladších žáků Martin Ferkl, když dokázal zvítězit na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje.


K individuálnímu úspěchu přidal ještě vítězství ve čtyřhře s oddílovým spoluhráčem Oliverem Lidickým.


Výborně si vedl na halovém turnaji mladších žáků na dvorcích TK Konstruktiva Praha Tomáš Křepinský. V TKK Zimní poháru 2015 podlehl až ve finálovém duelu s Matthew Williem (Donaldem z TK Sparta Praha) 1:6, 2:6, a tak na tomto ceněném turnaji kategorie B skvělé druhé místo.


Medailová umístění završila na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje, pořádaném na domácích dvorcích TJ Loko Trutnov, mladší žákyně Ester Köhlerová. Nejprve zdolala v těžkém utkání Emmu Roháčovou (Tennis club Dvůr Králové) 4:6, 6:2, 6:1, v semifinále však nestačila na Veroniku Jedličkovou (Tenis Centrum DTJ HK), které hladce podlehla 0:6, 0:6 a obsadila tak bronzovou příčku.

První tenisový úspěch v kategorii mladších žákyň zaznamenala Eliška Hrabalová, která na dvorcích 1. Východočeské Tenisové obsadila bronzovou příčku.

Hráči TJ Lokomotivy Trutnov

Hostující hráči

 
© Tenis Trutnov, © HAVLIS

TOPlist